İADE VE DEĞİŞİM AŞAMALARI

 

Ürünümü Nasıl İade Edebilirim?

 

İade talebinizi 4 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

1. avteknesi.com hesabınıza giriş yaparak > Siparişlerim

2. Karşınıza vermiş olduğunuz siparişlerin listesi geldikten sonra talep açmak istediğiniz siparişin detayını tıklayınız.

3. Sipariş detayları ekranınıza geldikten sonra, kolay iade yazan yeri tıklayınız

4. Ürününüzü fatura veya irsaliye makbuzunu ekleyerek anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ile aşağıda belirtilen anlaşma kodumuzla  gönderiniz anlaşma kodunu yazmanız yeterlidir adresimiz çıkacaktır

Aras Kargo Anlaşma Kodu:2010448851517

 

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. 

 

1. Ürünlerinizi orijinal kutu veya ambalajı ile iade etmelisiniz.

2. Orijinal kutusu zarar görmüş veya üzerine koli bandı yapıştırılmış ürünlerde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.

3.  Sipariş doğrultusunda, hatasız gönderilen ürün ya da ürünlerin sizin talebiniz ile değişiminden veya iadesinden kaynaklanacak kargo ücretleri müşterilere aittir. Ücreti ödenmemiş kargolarınız teslim alınmaz ve size tekrar geri gönderilir.

4.   Değişim için isteyeceğiniz yeni ürünün kargo gönderimi müşterilere aittir. Hatasız gönderilen siparişlerin iadesinde kargo ücreti veya kapıda tahsilat hizmet bedeli geri ödenmez.

5.   İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir

6.  İade ve değişim işlemleri için mutlaka bize bilgi vermeniz gerekmektedir. İade ve değişim talebi açılmamış siparişler kabul edilmemektedir.  Lütfen göndermeden önce bizi e-posta ile bilgilendiriniz.

7. Kullanılmış ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. Hijyenik ürünler (içlik gibi, çorap gibi) iade edilemez.

8. Şirket adına fatura kesilen siparişler için iade işlemi yapılırken mutlaka iade faturası kesilmesi gerekmektedir. 

9. Ürününüz bize ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi veya değişim işleminiz yapılacaktır.

10. İade veya değişim talebinizi İade ve Değişim Taleplerim sayfasından takip edebilirsiniz. İade şartlarına uymayan gönderiler kabul edilmeyecek ve kargo alıcı olarak geri gönderilecektir.

11.  Gönderimde firmamızdan kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyor iseniz lütfen  e-posta yoluyla müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz. E-posta : [email protected]

12.  Almış olduğunuz ürünü iade etmeniz veya alışverişinizden caymanız durumunda, iade ettiğiniz ürün bize ulaştığı andan itibaren 2 iş günü içerisinde yapmış olduğunuz ödemenizin iade işlemi başlatılır. Kredi kartına ürün iade işlemi bankanız tarafından 1-2 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunamamaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Ürününüz Avteknesi tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. 2 iş günü içerisinde yapmış olduğunuz ödemenizin iade işlemi başlatılır. Kredi kartına ürün iade işlemi bankanız tarafından 1-2 hafta arasında yapılmaktadır. İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile karşı ödemeli olarak geri gönderilir.

 

Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Ödeme şekli 'Havale/EFT' ise para iadesi bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza geri ödenir. Kredi kartı ile ödemelerde ürün bedeli ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir. Ödemenizi taksitli yaptıysanız geri ödemeniz de yine taksit tutarınız ile eş oranda yapılacaktır. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR